Co to za miejsce?

Czy istnieje idealny żłobek?

Pewnie nie. Ale temu niewiele brakuje. To żłobek, o jakim marzyłyśmy dla swoich dzieci. Mały, kameralny, przytulny, w którym można poczuć się trochę jak w domu. Pełen serdeczności, akceptacji i empatii. Taki, w którym nie funkcjonują słowa grzeczny niegrzeczny, a dziecięce emocje się rozpoznaje, nazywa i akceptuje. W którym maluchy się nosi, tuli i głaszcze, gdy tego potrzebują oraz wspiera ich samodzielność, gdy to tylko możliwe. W którym nie ma naklejek w nagrodę, tablic motywacyjnych, karnych krzesełek, szantaży emocjonalnych, za to jest wiele przestrzeni i pomysłów na to, jak podążać za dziećmi, ich potrzebami i zainteresowaniami. Takim staramy się go tworzyć na co dzień.

Kim jesteśmy?

Pedagogami, żłobkowymi ciociami, koleżankami z pracy, matkami. Od kilku tygodni współtworzymy domowy żłobek, a rzecz jest o tyle wyzwaniem, że pracujemy razem ze swoimi nieco ponad rocznymi dziećmi. Codzienność z maluchami dostarcza nam mnóstwo ciekawych doświadczeń, przemyśleń, refleksji, a czasem zagwozdek i wątpliwości, które zmuszają nas do poszukiwania. W pewnym momencie uznałyśmy, że mamy ogromne zasoby wiedzy, doświadczeń i pomysłów, którymi chciałybyśmy podzielić się z innymi – zarówno z rodzicami, którzy chcą posłać/posyłają swoje dzieci do żłobków, jak i z osobami pracującymi z maluchami.

Co można tu znaleźć?

  • artykuły o żłobkowej codzienności
  • nasze refleksje i doświadczenia dotyczące rozwoju małego dziecka i wyzwań wychowawczych charakterystycznych dla wieku żłobkowego
  • historie pozytywnych, łagodnych adaptacji w żłobku
  • pomysły na rozwijające zabawy i kreatywne spędzanie czasu z dziećmi
  • podpowiedzi książek dla dzieci i zabawek, które wykorzystujemy na co dzień i polecamy
  • recenzje książek dla rodziców o tematyce związanej z rozwojem i wychowaniem małego dziecka w duchu Rodzicielstwa Bliskości
  • ciekawe wydarzenia i anegdoty z życia codziennego w małym, domowym żłobku

…i wiele, wiele innych, których same nie możemy się doczekać, bo to codzienność pisze najlepsze scenariusze, a nasze maluchy zaskakują nas każdego dnia.

Do przeczytania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *