Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem

Ostatnio w naszej żłobkowej biblioteczce pojawiła się nowość autorstwa Marty Galewskiej-Kustry. Serię książek o sympatycznym Puciu i jego rodzince, znają chyba wszyscy. Najnowsza pozycja jest zupełnie inna, choć nie mniej interesująca. Książeczka sprawdzi się już dla najmłodszych czytelników (nie chcę podawać konkretnie dla jakiego zakresu wiekowego, bo to bardzo indywidualna kwestia, ale mówiąc orientacyjnie – myślę, że można śmiało spróbować z niemowlakiem już w pierwszym półroczu życia) i jest nadal interesująca dla roczniaków, a nawet ciut starszych dzieci.

Jak wszystkie książki z serii o Puciu, również ta jest ogromnym wsparciem dla rozwoju mowy. Zawiera wyrażenia dźwiękonaśladowcze i zachęca dzieci do interakcji (min. wskazywania, wodzenia paluszkiem po śladzie, powtarzania).

Zdecydowanie jest to obowiązkowa pozycja, zarówno w żłobkowej jak i domowej biblioteczce. Nasze dzieciaki już pokochały „nowego” Pucia.

Chcemy Wam pokazać więcej zasobów naszej żłobkowej biblioteczki, która jest dość bogata w ciekawe pozycje, więc bądźcie czujni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *